Vyberte stránku

Jak na (ne)hodnocení žáků?

autor: | 05. 03. 2024

Učitelé často žáky hodnotí podle rychlosti, přesnosti psaní, počtu chyb a přesnosti.

Tato negativní motivace ale u školáků často vyvolává stres a to vede k tomu, že žáci nemají psaní všemi deseti rádi a kurz nedokončí. Jak tedy žáky hodnotit v psaní všemi deseti?

  • Při psaní všemi deseti jsou nejdůležitější výsledky. To znamená, na jakou úroveň žák při psaní všemi deseti dosáhl. V ideálním případě by měl pokořit jednu úroveň týdně. Při hodnocení berte v úvahu také počty hvězdiček či počet dní, kdy žák procvičoval.

 

  • Obecně se soustřeďte na to, aby žáci získávali ve hrách a úrovních plné počty hvězdiček. Řekněte žákům předem, v čem je budete hodnotit. Zdůrazněte také to, že není důležité, kolik her odehrají, aby výsledku dosáhli. Někdo může úroveň zdolat napoprvé, někomu to bude trvat déle.

O tom, jak úspěšně zajistili každodenní motivaci žáků a objektivní známkování z psaní na Gymnáziu v Havlíčkově Brodě, si můžete přečíst v této případové studii:

Přečíst článek

Mohlo by vás zajímat

Šablony přehledně a jednoduše (rok 2022/2023)

Šablony přehledně a jednoduše (rok 2022/2023)

Když se řekne slovo šablona, řadě lidí ve školství vstávají hrůzou chlupy na zádech, další jen pokrčí rameny, protože moc neví, o co přesně jde, a hrstka těch nejodolnějších se skrytě usměje. Proč? Protože šablony od MŠMT dokáží být velmi přínosným nástrojem pro...

Psaní Hravě pro firmy: jaké přináší výhody

Psaní Hravě pro firmy: jaké přináší výhody

Představte si, svět, ve kterém: Telefonní operátorka dokáže mluvit s klientem a vše zároveň zapisovat. Programátor může rovnou kontrolovat vznikající kód a nemusí přeostřovat z klávesnice na obrazovku. Asistentka dokáže všechny emaily napsat za polovinu času. Manažer...