Vyberte stránku

Styly výuky – odlišnosti, specifika a použití

autor: | 06. 03. 2024

V praxi se setkáváme s nasazením výuky psaní všemi deseti v mnoha případech – školy, malé, velké, základní, střední, odborné, gymnázia a nebo zájmové kroužky.

V závislosti na vaší situaci se může použití Psaní Hravě pro školy lišit a na tyto rozdíly se teď podíváme, neboť vám pomohou při rozhodování, jak celou věc uchopit.

 

 • Běžná hodina
  Psaní všemi deseti je podobně důležité, ne-li důležitější, než práce s wordem. Pokud usuzujete, že ve svých hodinách nemáte čas, tak se, prosím, zamyslete nad tím, co žákům do života ve svých hodinách
  předáváte a předat chcete. Zavedení psaní do vaší hodiny informatiky dává veliký smysl. Výhodou je, že se se žáky vídáte pravidelně – ideální na průběžnou motivaci a zadávání úkolů.
  Ideální postup je jedna úroveň za týden a rozložení výuky v rámci jednoho školního roku či delšího období, pokud máte žáky i v následujících školních letech.
 • Kroužek
  Kroužek je ideální příležitostí, jak se žáky procvičovat delší čas než jen 15 minut v hodině. V takovém případě vám pomohou materiály pro učitele (najdete v menu ve svém účtu). V nich najdete pro žáky i několik doprovodných aktivit (barvení klávesnice, prezentace…). Můžete také využít uspořádání soutěží, které aplikace nabízí.
 • Individuální výuka
  Je skvělé, pokud můžete věnovat veškerou vaši pozornost jednomu žákovi. Tento přístup je vhodný zejména pro žáky se specifickými poruchami učení. Pro výuku těchto žáků doporučujeme využít speciálně upravenou adaptovanou verzi našeho kurzu.

 

Jdeme trénovat v Psaní Hravě pro školy

Mohlo by vás zajímat

Jak napsat euro, hashtag nebo paragraf?

Jak napsat euro, hashtag nebo paragraf?

Také už jste se ocitli v takové situaci, kdy jste chtěli napsat například euro €, hastag # či paragraf §, ale nevěděli jste, jak na to, a tak jste jej nakonec odněkud zkopírovali? Abyste už víckrát čas zbytečným hledáním, sepsali jsme vám takový malý tahák na...

Jak napsat stupeň ° ? Článek s procvičením

Jak napsat stupeň ° ? Článek s procvičením

Stupeň patří mezi znaky, které nepoužíváme dost často na to, abychom si snadno zapamatovali, kde se nachází, ale zároveň je přeci jenom potřeba. Takže kde stupeň najdeme a jak to udělat, abychom ho při psaní nemuseli již vícekrát hledat? Jak na stupeň ° na PC Stupeň...