Vyberte stránku

Novinky v Psaní Hravě: Co jsme přidali a vylepšili v našem kurzu

autor: | 26. 10. 2023

Objevte, jaké novinky jsme v Psaní Hravě vymysleli a nasadili v posledním období.
Potěšte se z nich spolu s námi.

 

Jednotlivé novinky jsme uspořádali na časovou osu a průběžně je doplňujeme. To nejdůležitější najdete také ve vašem účte Psaní Hravě v časti Oznámení a v našem pravidelném e-mailingu.

 

10. října 2023

Vylepšili jsme soutěže 🙌

Využíváte ve třídě nebo mezi třídami ve škole naši soutěž v psaní všemi deseti? Nyní si ji, stejně jako kurz, můžete zobrazit v tmavém režimu (dark mode).

Kromě toho nám od jedné paní učitelky přišel podnět, na základě kterého jsme změnili zobrazování jmen ve výsledcích soutěže. Nyní už při uspořádání soutěže v rámci celé školy uvidíte nejen jména žáků, ale i to, ze které třídy žák je.

Mimochodem, naše soutěže jsou dostupné bez omezení. I v případě, kdy nemáte plnou verzi kurzu nebo kdy vůbec nemáte vytvořený školní účet, takže do soutěže můžete přizvat například lidi z jiných škol. Stačí jednoduše vytvořit soutěž a pozvat do ní hráče. Víc informací a odkaz na soutěže najdete tady: https://www.psanihrave.cz/souteze

 

 

20. září 2023

Adaptovaná verze Psaní Hravě 🔎

Kromě hravosti podporujeme i inkluzivitu. Proto jsme vytvořili zjednodušenou verzi kurzu.
Adaptovaná verze je určená pro žáky se speciálními výchovně-vzdělávacími potřebami, zejména pro děti s poruchami pozornosti, hyperaktivitou nebo autismem. Je vhodná také pro nevidomé a slabozraké, ale i pro seniory.
Víc o adaptované verzi: https://www.psanihrave.cz/adaptovana-verze

 

 

30. srpna 2023

Materiály pro vás v sekci Do hodiny

Víte, že Psaní Hravě obsahuje také materiály pro učitele, které se nacházejí v učitelské administraci? Najdete je po přihlášení v horní modré liště v sekci Do hodiny. Přípravy na hodiny jsme vytvořili za vás, stačí si je už jen rozkliknout, případně vytisknout.

 

 

20. srpna 2023

Přidali jsme Rychlé nastavení

Na hlavní stránce ve vašem účtu, tedy hned vedle Herní mapy, nyní najdete několik rychlých nastavení, která můžete přepínat jedním kliknutím. Můžete si tu přepnout již výše zmíněný noční režim, rozložení klávesnice nebo vypnout zvuky ve hrách.

 

 

 

15. srpna 2023

Máme dark mode! 🖤

Noční režim si už několik našich hráčů přálo, nyní jsme konečně měli prostor ho zrealizovat. A je to jedna z nejlepších fíčurek, které jsme v poslední době nasadili. Ale nebojte se – stále jsme nechali i denní režim. Vyberte si bílou nebo černou, je to na vás.

 

dark mode

 

 

9. srpna 2023

Počet herních dnů v řadě 🧮

V kurzu Psaní Hravě doporučujeme cvičit každý den. Čím více dní v řadě budete hrát, tím větší bude vaše nadšení pro hru. Nyní můžete sledovat svou pravidelnost v procvičování a pozorovat, jak váš plamínek postupně roste. Nenechte jej vyhořet – nepřestávejte trénovat ani jeden den. Dokážete to?

 

2. srpna 2023

Zobrazování chyb po dohrání hry 📇

Říká se, že nejlepší je učit se z vlastních chyb. To nám nemusíte říkat dvakrát! Proto jsme vytvořili přehlednou tabulku, ve které se po odehrání několika her můžete podívat, jakých překlepů nebo chyb jste se ve hře dopustili. Budete tak vědět, kterému písmenu věnovat větší pozornost, abyste se ho naučili správně. Jednou provždy.
Ve školní administraci najdete statistiky s písmeny nebo slovy, která dělají danému žákovi největší potíže. V přehledné tabulce uvidíte, které písmeno nejčastěji zaměňuje za to, které má napsat. Snadněji tak zjistíte, kde má žák problémy a na co se při procvičování zaměřit. Taktéž si můžete zobrazit chyby u jednotlivých her žáků.

 

 

13. července 2023

Možnost přidávat si přátele 👨‍👩‍👦

Víme, že lidé jsou tvorové soutěživí a je skvělé, že tato soutěživost zároveň podporuje i motivaci. Proto jsme do herního účtu Psaní Hravě přidali možnost přidávání přátel, kteří jsou taktéž v našem kurzu. Navzájem si uvidíte statistiky, můžete si je porovnávat a tak se navzájem podporovat a sdílet.

 

 

Možnost přihlašování i pomocí účtu Microsoft (žáci) 🖱

Víme, že nastavování hesel nebo jejich resetování, pokud je zapomenete, zbytečně ukrajuje čas z výuky. Pokud ve škole používáte účty Microsoft, můžete se nyní pomocí aplikace Psaní Hravě přihlásit doslova „na dvě kliknutí“.

15. června 2023

Novinka ve vašem účtu – Oznámení 🔔

Do vašeho účtu Psaní Hravě jsme přidali malý zvoneček. Když bude svítit, stačí na něj kliknout a rozbalí se vám nová zpráva od nás. Kromě toho tu uvidíte i archiv starších zpráv.

Co se tu dozvíte? Například užitečné tipy a návody od nás nebo info o novinách v Psaní Hravě. Společně oslavíme i milníky a úspěchy na vaší cestě za psaním všemi deseti.

 

 

Pojďte si tyto novinky v Psaní Hravě rovnou prohlédnout a vyzkoušet!

Mohlo by vás zajímat

Jak napsat stupeň ° ? Článek s procvičením

Jak napsat stupeň ° ? Článek s procvičením

Stupeň patří mezi znaky, které nepoužíváme dost často na to, abychom si snadno zapamatovali, kde se nachází, ale zároveň je přeci jenom potřeba. Takže kde stupeň najdeme a jak to udělat, abychom ho při psaní nemuseli již vícekrát hledat? Jak na stupeň ° na PC Stupeň...

Jak se píše krát? Článek s procvičením!

Jak se píše krát? Článek s procvičením!

Krát umíme častokrát docela ošidit a používáme místo něj buď hvězdičku anebo dokonce písmeno x, jak se ale krát píše správně? A proč je to v matematických zápisech důležité? Jak napsat krát na PC? Krát můžete napsat pomocí pravého altu AltGr či levého Altu a Ctrl a...